Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2FL] Dźwięk silnika 1.9 BXE po odpaleniu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2FL] Dźwięk silnika 1.9 BXE po odpaleniu

    georgg, ale za to, że nie przywieźliście sosnowieckiej piaskownicy :P z dwojga złego lepsza z Sosnowca niż ze Śląska :szeroki_usmiech

  • #2
    [O2FL] Dźwięk silnika 1.9 BXE po odpaleniu

    Witam potrzebuję Waszej opinii , wiedzy poszedłem dziś do garażu Octa stała 3 dni nie odpalana odpaliłem ją kontrolnie i tutaj moje pytanie , przez chwile po dopaleniu silnik chodził jakby głośniej niż zwykle co prawda odpaliłem go w garażu i dźwięk mógł się trochę ''odbijać'' od ścian.
    Po chwili wszystko wróciło do normy wyjechałem na dwór tam już tego nie było w ogóle słychać.
    Mam najechane 113 tyś olej co 15 tyś ale licho nie śpi wole dopytać ! .
    OCTA

    Komentarz


    • #3
      Norma na zimnym silniku. Każdy nierozgrzany silnik po odpaleniu pracuje głośniej niż po nagrzaniu. U mnie przebieg dobija do 240kkm.
      Piter
      tarasik.eu - tarasy i balkony z drewna i kompozytu
      KM i Nm dołożył gregor10

      Komentarz


      • #4
        Z panewkami coś robiłeś ?? myślę u siebie o tym właśnie , ten dzwiek u mnie to ani stukanie sam nie wiem co ważne że po kilkunstu sekundach przestało ;p

        Zamieszczone przez spc
        U mnie przebieg dobija do 240kkm.
        OCTA

        Komentarz


        • #5
          To tylko popychacze /szklanki/ po 3 dniach czasami słychać bo schodzi z nich olej większość 1,9 tak ma przy większym przelocie, daj sobie z tym spokój, ten typ tak ma.
          www.eurograd.pl

          Komentarz


          • #6
            wiesiek74, 113 tkm to większy przelot?.....przy bxe jednak trzeba być dodatkowo czujnym, nie zaszkodzi.
            kerajnt, poobserwuj czy to się powtarza przy odpalaniu auta poprostu, a jak nie powtórzy się to olać. Mowa o normalnym codziennym odpalaniu, a nie po zastoju jakimś długim oczywiście

            Komentarz


            • #7
              No faktycznie po tych 3 dniach tak mu się zdażyło co opisywałem
              dziś odpaliłem i spokojnie nic nie słyszałem ale będę obserwował bo tak jak kolega napisał czujnym trzeba być do tego te 113 tys to tez mi się wydaje nie dużym przebiegiem zobaczymy olej będę zmieniał na 10 tys km chyba zobaczę te panewki dla spokoju ducha
              OCTA

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez spc
                U mnie przebieg dobija do 240kkm.
                Zamieszczone przez kerajnt
                Z panewkami coś robiłeś ?? myślę u siebie o tym właśnie , ten dzwiek u mnie to ani stukanie sam nie wiem co ważne że po kilkunstu sekundach przestało ;p
                Ja nie, ale wg historii były wymieniane przy 170kkm, jeszcze nie za moich czasów. Kupiłem trupa jak miał 190kkm
                Piter
                tarasik.eu - tarasy i balkony z drewna i kompozytu
                KM i Nm dołożył gregor10

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez sew1981
                  113 tkm to większy przelot?
                  Oczywiście że to mało ale może po takim postoju w zimie to wystąpić, naprawiam dużo aut z 1,9TDi 105KM i prawie wszystkie które przywieziono na lorach z zachodu i były niepalone od dwóch tygodni tłuką się tak że trzeba je porządnie przejechać min 5 km aby popychacze się napełniły i trzymały inaczej nikt by auta nie kupił bo tak stuka i buczy.
                  Moja Octavia też stuknęła kilka razy po dłuższym postoju, a raz ucichła dopiero po ok 2 km. Pozdrawiam
                  www.eurograd.pl

                  Komentarz


                  • #10
                    Dzięki wszystkim za odp , nie ukrywam że jestem przewrażliwiony mój mechanik też się ze mnie śmieje , żę slinik chodzi pięknie i nie ma do czego się czepiać . przegoniłem dziś skodę po autostradzie około 150 km na tempomacie 130km/h więc myślę że szklanki się napełniły ładnie 8) .

                    spc, inny temat troche masz podwyższone to spalanie to przez 4x4 czy mocniej poganiasz??
                    OCTA

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez kerajnt
                      przegoniłem dziś skodę po autostradzie około 150 km na tempomacie 130km/h więc myślę że szklanki się napełniły ładnie 8) .
                      :lol:

                      wiesz jak ja gonię moją :?:
                      trzeci bieg i ok 5300rpm :diabelski_usmiech
                      potem na czwórce :P


                      a u siebie raczej nie zauważyłem jakiś dźwięków
                      fakt, na mocniejszym mrozie jak postoi ze dwa dni to pokuśtyka przez chwile, czyli ok 5 sek

                      Komentarz


                      • #12
                        abstinent, hehe moja u mnie chyba jeszcze nie widziała 5300 na blacie ;p no na mrozie fakt nieraz pokuśtyka ale to tak jak piszesz max 5 sekund , kurde coraz bardziej też jestem przekonany że dzwięki był spotęgowane przez garaż mam mały murowany co prawda ale blachodachówka jest i to mogło mieć też swoje 5 groszy w całym zamieszaniu !!
                        OCTA

                        Komentarz


                        • #13
                          Nie dłubane BXE nie dociąga do 5000 rpm, nie mówiąc o 5300.
                          Obroty 5200 to robię na 2. i 3. biegu w pięknie chodzącym silniku JTD 16v (5200 to dla niego max obroty wału korbowego - dla BXE są 4600, przy których osiąganiu odgłosy są piekielne).

                          A co do odgłosów - kerajnt, chłopie, wrzuć na luz ze słuchaniem.
                          Moje BXE "kłapocze" przez pierwsze kilka sekund po zimnym odpaleniu, po dłuższym postoju, nawet na niedawno zmienionym oleju. Aha, panewki też mam zmienione 3 kkm temu. Ten odgłos był od nowości przy zimnym starcie. Obecny przebieg to niewielkie 105 kkm. Regularnie zmieniaj olej na dobry i... olej to

                          M.
                          666 4U

                          Komentarz


                          • #14
                            beaviso, szczerze nie zwróciłęm nawet uwagi na te obroty może masz rację , a powiedz jak twoje panewki wyglądały po tych 100 tyś ?
                            OCTA

                            Komentarz


                            • #15
                              beaviso, masz rację, pole czerwone mi się pomyliło ops:
                              te prawie 4700 idzie, ale pukawa też na myśl o korbie

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez kerajnt
                                beaviso, , a powiedz jak twoje panewki wyglądały po tych 100 tyś ?
                                Nie miały ani rysy. Gładkie jak pupa niemowlaka.

                                M.
                                666 4U

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez kerajnt
                                  spc, inny temat troche masz podwyższone to spalanie to przez 4x4 czy mocniej poganiasz??
                                  4x4 wciąga ok 1l. więcej niż ośka. Koło 100kg większa masa, większy opór bo wał pracuje cały czas, stąd ten wynik. W trasie czasem udaje się zejść do 6,5.
                                  Piter
                                  tarasik.eu - tarasy i balkony z drewna i kompozytu
                                  KM i Nm dołożył gregor10

                                  Komentarz

                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                  Pracuję...
                                  X